top of page

Skladateľ a producent tvoriaci naprieč žánrami. Vytvoril skladby pre Los Angeles Philharmonic, BBC Concert Orchestra či Hollywood Symphony Orchestra, ale aj hudbu k hre Mafia 2. Ako hudobný producent spolupracoval s domácou aj zahraničnou špičkou, vrátane írskej hudobníčky Wallis Bird, Lucie Bílej, Kataríny Knechtovej, Celeste Buckingham, Kristíny, Juraja Grigláka a ďalších. 

ADAM A. KURUC
Adam.png
Pjoni.png
PJONI

Hudbe sa venuje už od svojich desiatich rokov, keď spolu s rovesníkom Adamom Matejom založil skupinu Tucan. Neskôr začal tvoriť elektronickú a elektroakustickú hudbu. Ako duo Ink Midget & Pjoni získal ocenenie Radio Head Award. Bol súčasťou mnohých improvizačných zoskupení, ako napríklad Veni Academy a Musica Falsa Et Ficta. Skomponoval hudbu do viacerých krátkometrážnych a dlhometrážnych filmov. Spolu s Adamom Matejom získal v súťaži Slnko v sieti nomináciu za najlepšiu filmovú hudbu k snímke Špina. Za hudbu k divadelnému predstaveniu Antigona získal s Katarziou divadelné ocenenie Dosky a cenu Nadácie Tatrabanky za umenie. 

THIS IS 
KEVIN

Hudobný skladateľ Roman Ferianc spolupracuje od deväťdesiatych rokov s rozhlasovými a televíznymi stanicami na Slovensku aj v Čechách. Skladá hudbu pre komerčné kampane, filmové dokumenty, divadelné hry, promo a reklamné jingle. Realizuje sa aj vo svojom alternatívnom projekte This is Kevin, v rámci ktorého vydal už šesť albumov. Najnovší album Deep vyšiel v júni 2018.

Bobsan je nekorunovaný kráľ bratislavských hipsterov. Bobsan/Marek Bohunický je producent elektronickej tanečnej muziky, remixér a skúsený párty DJ s entuziastickým prístupom k tanečne orientovanej, väčšinou elektronickej multižánrovej hudbe, ktorá sa pohybuje na hranici vkusnej popovej alternatívy. Ako DJ baví na párty už 20 rokov eklektickým a rýchlym mixovaním. Jeho sety čerpajú zo súčasnej bass music, UKgarage, bass house, breakbeatu, trapu a future bassu, hip-hopu až po indie disco, no Bobsan vie vkusne zaradiť aj kvalitnú vec minulú. To všetko s riadnym nasadením a využitím gramofónov aj rôznych svetielkujúcich DJských pomôcok. 

large-Roman.png
Bobsan.png
BOBSAN
Stroon (2).png
STROON

STROON je pulzujúcim elementom na slovenskej hudobnej scéne. Nielen vďaka vibrafónu, ktorý je jeho hlavným nástrojom, ale aj vďaka škále projektov a spoluprác, na ktorých necháva svoj rukopis. Zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, konceptualita, to všetko vo vnútri. Modalita, rytmické štruktúry, minimalizmus, skreslenie, synthové plochy a proto-melodika navonok. Svoje živé hrania sa snaží vždy prispôsobiť miestu, času a divákom. Preto v jeho setoch môže zaznieť skorá elektronika, akustické kompozície, dystopické improvizácie, solárne prelúdia, ale aj jeho najnovšia tvorba. STROON na seba upozornil v roku 2010 debutom Ruine Noire, ktorý si vyslúžil veľmi pozitívne ohlasy. Odvtedy takmer každý rok prináša správu o svojom momentálnom hudobnom smerovaní. Smithereens, Triple Farewell a Impermanence pre neho znamenali objavovanie vlastného “elektronického” jazyka, ku ktorému postupne pripájal vibrafón. Dané skúmania vyvrcholili singlom Astatine, ktorý sa hneď po vydaní stal jednou z najhranejších skladieb v rotácii Rádia_FM. Krátke EP Chosen Months z roku 2015 bolo prudkým návratom k jeho metalovým koreňom. Solar Preludes z roku 2016 spojili protikladné svety skreslenej gitary a vibrafónu do elektronickej formy. 

Autorom artworku k projektu The 16Hz Project je Ašot Haas. Žije v Bratislave a venuje sa širokému spektru výtvarnej tvorby v rozpätí dizajnu, sochárstva a sklárskeho výtvarníctva, ale i maľby a grafiky. Patrí k najúspešnejším autorom svojej generácie a má za sebou množstvo individuálnych i kolektívnych výstav.  

AŠOT
HAAS
Asot.png
bottom of page